Tydzień pod hasłem „Miło Cię słuchać!”

„Granice mojego języka wskazują granice mojego świata.”

W minionym tygodniu zainaugurowany został tydzień pod hasłem „Miło Cię słuchać!”.  Szkolną przestrzeń wypełniły hasła i cytaty podkreślające wartość słów jako nośnika cennych wartości, mającego wpływ na naszą emocjonalność. Akcja miała na celu zwrócenie uwagi na kulturę języka poprzez zaakcentowanie pozytywnych aspektów, takich jak: wzajemna uprzejmość, dbałość o zwroty grzecznościowe oraz stosowanie komunikacji nacechowanej serdecznością.

W poniedziałkowy poranek uczniów i nauczycieli przywitały życzliwe akcenty wypisane na tablicach, natomiast na przestrzeni całego tygodnia nauczycielki języka polskiego prowadziły w klasach zajęcia dotyczące kultury słowa, zachęcając uczniów do refleksji. Podsumowanie działań stanowiło spotkanie w hali sportowej, podczas którego uczniowie i nauczyciele wysłuchali wygłoszonego nienaganną polszczyzną przemówienia pani wicedyrektor Katarzyny Kulczyńskiej – Śródy, uderzającego do ich umysłów i serc.

Wspólna konkluzja wydaje się być budująca: umiejętność wyrażania własnych myśli w sposób życzliwy i kulturalny sprawia, że kreujemy wokół siebie świat, w którym przyjemniej jest żyć. Zatem – takim go właśnie uczyńmy!

Magda Przygoda