Z kalendarza młodego przyrodnika – Dni Nauk Przyrodniczych u Hipolita

Dni Nauk Przyrodniczych zagościły na stałe w życiu naszej szkoły. W tym roku przypominamy o potrzebie dbania o środowisko, oraz jak ważne w życiu człowieka są nauki przyrodnicze.

Od 24 kwietnia uczniowie Hipolita brali udział w quizach dotyczących zanieczyszczeń powietrza, odnawialnych źródeł energii, wiedzy ogólnej na temat Dnia Ziemi oraz recyklingu. Oprócz wiedzy ekologicznej uczniowie sprawdzali swoje umiejętności językowe. Wszystkie quizy zostały przeprowadzone w języku angielskim. Zdobytą wiedzę będą mogli wykorzystać podczas zajęć z języka angielskiego. Dla najlepszych – specjalnie przygotowana przez uczniów klasy III w zawodzie technik organizacji turystyki gra terenowa po najpiękniejszych zakątkach Chodzieży.

Dni Nauk Przyrodniczych bez doświadczeń? Nie, nie. Niemożliwe! W tym roku inaczej, co więcej ciekawiej. W pracowni chemicznej aż wrzało, bo dużo się działo.

W sektorze biologicznym:

1. Pomiar ciśnienia tętniczego krwi,

2. Obserwacje mikroskopowe tkanek zwierzęcych,

3. Identyfikacja tkanki przewodzącej wodę.

W sektorze chemicznym:

1. Wykrywanie białka w twarogu,

2. Zegar jodowy

3. Kolorowe płomienie,

4. Duszek w butelce,

5. Jajo w occie,

6. Chemiczne jo-jo,

7. Kolorowy deszcz,

8. Lampa- lawa domowej roboty,

9. Ciecz nie-niutonowska,

10. Wydzielanie dwutlenku węgla.

W sektorze fizycznym:

1. Obwody elektryczne,

2. Ruch falowy,

3. Bezwładność,

4. Siła odśrodkowa,

5. Rozszerzalność cieplna,

6. Rezonans,

7. Opis ruchu drgającego

27 kwietnia odbył się konkurs z przedmiotów przyrodniczych. Przedstawiciele klas pierwszych zmagali się z pytaniami z biologii, geografii, fizyki i chemii. Uczniowie musieli udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytania. Najlepsze wyniki osiągnęli: I miejsce klasa I LOG b, II miejsce I TELE.

Organizatorkami były Panie Katarzyna Chyży, Lidia Francuzik, Maria Nawrocka, Aneta Niedźwiecka i Weronika Winiecka.

AN

Tyle się działo, że zdjęcia to za mało:

są i filmy: