Pomoc psychologiczna i prawna

NIE WAHAJ SIĘ ZGŁOSIĆ PO POMOC, JEŚLI CZUJESZ, ŻE JEJ POTRZEBUJESZ!

WSPARCIE PSYCHOLOGICZNE – SPRAWDŹ!

Potrzebujesz wsparcia?
Przechodzisz kryzys?
Doświadczasz przemocy?
Brakuje Ci siły?

Na pewno gdzieś czeka na Ciebie osoba, gotowa towarzyszyć Ci w trudnym czasie i spojrzeć na Twoje problemy z perspektywy specjalisty. Nie wahaj się – podnieś słuchawkę, zapukaj do odpowiednich drzwi.

Pamiętaj!
„Twoje obecne okoliczności nie określają tego, dokąd możesz dojść. Po prostu określają, gdzie zaczynasz.”
(N. Qubein)

Przydatne informacje do pobrania:

Instytucje pomocowe – baza teleadresowa

Zawsze możesz liczyć na pomoc psychologa i pedagogów szkolnych.

 

 

Powiat Chodzieski jest Partnerem projektu pn. “Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Mieszkańców Powiatu Chodzieskiego”, którego celem jest deinstytucjonalizacja usług społeczno-zdrowotnych poprzez utworzenie Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla dorosłych. Szczegółowe informacje na plakacie poniżej:

Powiat Chodzieski wspiera osoby z zaburzeniami psychicznymi

(w celu powiększenia kliknij w plakat, a następnie otwórz go w nowej karcie)

 


Nikt nie jest sam!  Sprawdź!

 

Infolinia pomocy dla Ciebie! 

800 080 222
– rusza całodobowa bezpłatna infolinia
dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.  Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet  w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
po wsparcie. W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji.