Lekcja w ramach projektu SZKOŁA WODOROWA

Aktualności Projekty

Energia, podobnie jak woda i powietrze, jest niezbędna do życia ludzi oraz technologicznego rozwoju społeczeństwa. Nikt z nas nie wyobraża już sobie życia bez energii. Obecnie stosowane źródła bazują głównie na paliwach kopalnych (ropa, gaz ziemny, węgiel) – zaspokajają one potrzeby człowieka. Jednak korzystanie z nieodnawialnych źródeł powoduje wiele negatywnych skutków w postaci poważnego zanieczyszczenia środowiska, wyczerpania światowych zasobów – może też prowadzić do politycznych i zbrojnych konfliktów. Ciągły wzrost zapotrzebowania na energię zmusza do szukania alternatywnych rozwiązań. Jeden z pomysłów, opiera się o rozwiązanie bazujące na wodorze, który jest najczęściej występującym pierwiastkiem we Wszechświecie i posiada ogromny potencjał do produkcji czystej energii. Szkoła Hipolita już po raz drugi bierze udział w projekcie SZKOŁA WODOROWA organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Uczniowie klas I TLG, I TLS, II TEL III TLG, IV TLG wzięli udział w lekcji pod tytułem WODÓR JAKO ŹRÓDO ENEGII. Lekcję opracowała Pani Lidia Francuzik i Pani Weronika Winiecka, a poprowadzili ją uczniowie klas starszych:

• właściwości wodoru – Michał Kidoń
  • produkcja wodoru i zastosowanie – Kajetan Kołodziej
  • wykorzystanie wodoru jako paliwa – laureaci konkursu Enea przedstawili swój zwycięski projekt – Jednoślad wodorowy – Szymon Geisler, Miłosz Sass, Marcin Załachowski
  • doświadczenie ( fuzja jądrowa)– Jonasz Kita

Przygotowaliśmy kilka zdjęć z tej nowoczesnej lekcji: