Bezpieczeństwo w naszych rękach – II Manewry Ratownicze

Aktualności Konkursy

W gościnnej Szkole Hipolita odbyły się II Manewry Ratownicze. podczas których młodzież miała okazję zademonstrować swoje umiejętności ratownicze. Uczniowie wykazali się profesjonalizmem i skutecznością w udzielaniu pomocy w różnych sytuacjach kryzysowych. Dzięki relacji w telewizyjnym “Teleekspresie” wydarzenie nabrało ogólnopolskiego zasięgu. Manewry rozpoczęły się 45 minutowym testem wiedzy. Następnie 5-osobowe drużyny wykazywały się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy na 3 osobnych stanowiskach. Był wypadek komunikacyjny, RKO, zakrztuszenie. Bardzo trafnym rozwiązaniem było podsumowanie każdego zadania, ze wskazaniem popełnionych błędów. Zwyciężył zespól z 1 LO św. Barbary. Nasza drużyna w składzie Igor Dębny, Daniel Szewczenko, Mikołaj Jankowski, Gracjan Adamski, Bartosz Silski i Wojciech Weber zajęła III miejsce. Manewry nie tylko rozwijały umiejętności ratownicze młodzieży, lecz także zwiększyły świadomość w zakresie udzielania pierwszej pomocy medycznej wśród społeczności lokalnej, do której były bezpośrednio skierowane. Działo się!

Dla tych, którzy nie mieli możliwości uczestniczenia w wydarzeniu przygotowaliśmy fotorelację:

Zapraszamy!

I … do zobaczenia za rok!