WGS – wirtualna gazetka szkolna

W ostatnim czasie w Szkole Hipolita zainstalowano wirtualną gazetkę szkolną (WGS) w ramach funduszu pomocowego – Kształcenie obywateli Ukrainy. Są to telewizory podłączone do playera i odpowiednio skonfigurowane. Wdrożenie licencjonowanej i dwujęzycznej WGS poprzedziło szkolenie z jej obsługi. Usługę zrealizował Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli REWERS z siedzibą w Gdańsku. Telewizory wyświetlają ciekawe informacje oraz treści edukacyjne, również w języku ukraińskim. Znajdują się w holu oraz w nowym skrzydle budynku głównego. Jest to doskonałe narzędzie, które ułatwi komunikację, a także dostarczy dużo ciekawostek i zabawy. Fiszki dodawane do pętli ekranu będą mogli redagować zarówno nauczyciele, jak i uczennice i uczniowie po akceptacji administratora. WGS zastąpi tradycyjne plansze ogłoszeń i „szpileczki”, zaoszczędzi czas i pieniądze. WGS ma możliwość prezentacji filmów, zdjęć, plików PDF, prognozy pogody, numerków szczęścia, odlicza też dni do wakacji, informuje o świętach, także tych nieoficjalnych i podaje wiele innych informacji, również z ostatniej chwili. Redagowanie fiszek może być samodzielne lub przy wykorzystaniu „gotowców” udostępnianych w chmurze. Na początek mamy do dyspozycji 2 ekrany, ale już wkrótce planujemy rozbudowę WGS o kolejne, które zainstalujemy w ważnych punktach szkoły. Do tego celu wykorzystamy także starsze telewizory, które znajdują się na wyposażeniu sal lekcyjnych. Dodam, że rzeczywisty ekran wyświetlany na WGS będziemy mogli przenieść na stronę internetową szkoły, Facebook’a i inne aplikacje. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkoły, a młodzież do śledzenia publikowanych informacji.

Andrzej Adamski – kierownik gospodarczy

Wszystkich zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć naszego nowego nabytku:

Szkoła Hipolita od lat znakomita!