Pomagamy młodym z Ukrainy!

W Szkole Hipolita, dzięki środkom z funduszu pomocowego – Kształcenie obywateli Ukrainy, przygotowaliśmy salę ukraińską, znajdującą się w nowym skrzydle budynku, która ułatwi naukę ukraińskiej młodzieży. Panowie woźni pomalowali salę w barwach ukraińskich, zainstalowaliśmy roletę okienną oraz wymieniliśmy oświetlenie. Zakupiliśmy stoły, krzesła, tablicę, komputery przenośne, szafę do przechowywania laptopów, głośniki do laptopa, flagi, książki, słowniki i duży monitor interaktywny, który pomaga w porozumiewaniu się z rówieśnikami i sprzyja integracji z grupą za pomocą odręcznych rysunków i obrazów oraz służy do nauki języka polskiego przy wykorzystaniu polskich liter i znaków. Salę ozdobiliśmy pamiątkami, które podarowała nam społeczność szkolna wraz z Panią dyrektor Pużajło z Trostianca przez lata przyjaźni. Zamiarem naszym było uruchomienie sali, która choć trochę będzie przypominała szkołę ukraińską i da poczucie bezpieczeństwa uczennicom i uczniom z Ukrainy, którzy podjęli naukę w naszej szkole.

W załączonej galerii zdjęć zobaczymy, oprócz wnętrz sali ukraińskiej, Panią Walentynę Pużajło w towarzystwie emerytowanych dyrektorek naszej szkoły Pani Mirosławy Kutnik i Pani Lucyny Sworowskiej, a także obecnej wicedyrektorki Pani Katarzyny Kulczyńskiej-Śródy:

Andrzej Adamski