Narodowe Czytanie w bibliotece szkolnej 2023 rok

Podczas tegorocznej 12 odsłony akcji “Narodowe Czytanie” Para Prezydencka zaproponowała do czytania „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

W naszej szkole Narodowe Czytanie zostało zorganizowanego 13 września br. we współpracy bibliotekarzy i polonistów. Inicjatywę zgłoszono na oficjalnej stronie Prezydenta RP.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Elektrycznego, nauczyciele i dyrekcja szkoły.

Młodzież czytała fragmenty powieści eksponujące najważniejsze wątki utworu. Przygotowano również informacje o okolicznościach powstania „Nad Niemnem” i biograficzną notę o Elizie Orzeszkowej. W przestrzeni szkolnej przygotowano wystawę poświęconą Narodowemu Czytaniu. Dla uczniów z tej okazji przygotowano okolicznościowe zakładki.

Organizatorki: Małgorzata Szałata, Maria Ławska, Dorota Boeske