Hipolit na pikniku naukowym

Piknik naukowy to fascynujące wydarzenie, podczas którego nauka i zabawa spotykają się w jednym miejscu. Uczestnicy pikniku naukowego mają okazję eksperymentować i uczyć się poprzez interaktywne prezentacje i pokazy. To doskonała okazja, by poznać tajemnice nauki w sposób przystępny i przyjazny dla wszystkich grup wiekowych.

Szkoła Hipolita, jak zwykle, miała na 8 Chodzieskim Pikniku Naukowym swoje stanowisko. Zawsze chętnie uczestniczymy w lokalnych wydarzeniach i dzielimy się pozytywną energią. Nasze stoisko cieszyło się zainteresowaniem zarówno młodych jak i dorosłych odwiedzających. To wielka frajda widzieć całe rodziny uczestniczące w pikniku, korzystające z pięknej pogody, łączące edukację z zabawą w jeden udany dzień.

Na Stoisku Hipolita najmłodsi goście mieli swój kącik rysunkowy, gdzie atrakcją było malowanie twarzy w ulubione postaci bajkowe lub zwierzęta. Kredki, które użyto do malowania były bezpieczne dla skóry dziecka oraz łatwo zmywalne.  Odważni mogli złożyć obwód elektryczny i przypomnieć sobie prawo Ohma. Główna atrakcja naszego stosika to fuzja jądrowa, autorskie doświadczenie wykonane przez Jonasza Kitę, ucznia V klasy Technikum w zawodzie technik elektryk. Dla młodych chemików i biologów przygotowaliśmy doświadczenia, które pokazywały naturę światła, ruch drgający, czy chromatografię. Goście naszego stoiska z pewnością mogli poczuć się jak prawdziwi chemicy wykonując doświadczenie pod hasłem zegar jodowy.

Uczniowie w zawodzie technik logistyk przygotowali bardzo ciekawe zadania, takie jak układanie na palecie ekologicznych jednostek ładunkowych, czy segregowanie śmieci, natomiast gra w Twistera wzbudziła wśród zwiedzających bardzo wiele pozytywnych emocji. Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za zorganizowanie wszystkich atrakcji. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w kolejnej edycji pikniku pod hasłem Natura.

Kilka kadrów z tego wydarzenia: