KONKURS TŁUMACZENIOWY – TŁUMACZENIA: „PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO”

Konkursy

Miło nam poinformować, że Kajetan Kołodziej z klasy III TEE 30.03.2023 roku zdobył wyróżnienie w konkursie tłumaczeniowym – Tłumaczenia: „Pół żartem, pół serio”, zorganizowanym przez Katedrę Filologii Akademii Nauk Stosowanych w Pile. Zmagania konkursowe polegały na przetłumaczeniu fragmentów prozy, piosenek i żartów z języka angielskiego na język polski. W konkursie brało udział ponad 60 uczestników z 17 szkół ponadpodstawowych. Wizyta na ANS nie ograniczyła się jedynie do zmagań konkursowych,  uczniowie wraz z nauczycielami zostali zaproszeni do zwiedzania uczelni. Mogliśmy obejrzeć jedną z najnowocześniejszych w regionie bibliotek, wydział kosmetologii oraz politechniczny, a na zakończenie wziąć udział w mini wykładzie prowadzonym przez wykładowcę katedry kryminalistyki i kryminologii.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali również:

Bartosz Gałązka kl. IV TELp,

Mikołaj Budzisławski kl. III LOG,

Michał Kidoń kl. III LOG.

Serdecznie gratulujemy!

Aneta Niedźwiecka

Prezentujemy kilka zdjęć z konkursu: