Ależ to była rywalizacja!

Sport

30 marca 2023 w Hipolicie odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce 3×3. W zawodach wzięło udział pięć zespołów w kategorii dziewcząt oraz dziewięć zespołów w kategorii chłopców. Ilość zgłoszonych drużyn pozytywnie nas zaskoczyła, co świadczy o sporym zainteresowaniu tą dyscypliną sportu! Drużyn żeńskich zgłosiło się mniej niż męskich, tak więc rozgrywki dziewcząt zostały zakończone już tego samego dnia. Każda minuta na boisku dostarczała ogromną dawkę emocji zarówno grającym, jak i kibicom na trybunach. Walka o miejsca na podium wśród dziewczyn trwała do samego końca, jednak dziewczyny z klasy 4TEg nie dały za wygraną i obroniły tytuł Mistrzyń Szkoły Hipolita w Koszykówce 3×3. Drugie miejsce zajęła grupa dziewczyn z klasy 2TLOG, natomiast miejsce trzecie, ku ich zdziwieniu, wywalczyły zawodniczki z klasy 4TLOGg.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w Mistrzostwach i gratulujemy! Słowa podziękowania kierujemy również do uczniów zaangażowanych w organizację turnieju.

Rozgrywki chłopców będą kontynuowane po świętach (19.04.2023 o godzinie 11:00) i dopiero wtedy poznamy zwycięzców grupy męskiej, a wezmą w nich udział następujące zespoły: Elektrycy klasa 3,  Sparta Heliodorowo, LZS Kąkolewo, Królowie Delty klasa 3.

Organizatorzy: Dominika Fiałkowska, Dariusz Łach, Wojciech Bembnista