Pożegnanie absolwentów

Wydarzenia
Uroczystość ukończenia szkoły przez  tegoroczne maturzystki i tegorocznych maturzystów Technikum  w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży to uroczysty dzień dla naszej społeczności. 28 kwietnia br. tradycyjnie zebraliśmy się na schodach wiodących do Chodzieskiego Domu Kultury, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Następnie, już w sali widowiskowej, Magdalena Woźniczka – Dyrektor Szkoły Hipolita w swoim przemówieniu powitała gości w osobach Mariusza Witczuka – Wicestrosty Chodzieskiego, Mirosławy Kutnik – Przewodniczącej Rady Miejskiej w Chodzieży, Tomasza Kaczuby – Przewodniczącego Komisji Oświaty, Tomasza Procka – Kierownika Wydziału Oświaty, Dariusza Bugajskiego – Prezesa Banku Spółdzielczego w Chodzieży oraz Waldemara Oltmanna – Dyrektora Centrum Kształcenia w Chodzieży. Pani Dyrektor przywitała również przybyłych rodziców, a przede wszystkim młodzież, wobec której wyraziła swoją wdzięczność, wymieniając szczególnie zapadających w pamięć uczniów i uczennice. Po tym przemówieniu przyszedł czas na najlepszych, czyli wręczenie wyróżnień oraz rekomendacji. Asystowały przy tym wychowawczynie i nauczycielki, towarzyszyli  wychowawca oraz nauczyciele zawodów. Poszczególnymi klasami opiekowali się: klasą IV technikum w zawodzie technik ekonomista – wych. Joanna Białczyk, a zawodowo – Agnieszka Jakubowska, klasą IV technikum w zawodzie technik logistyk – wych. Anna Kulak, natomiast pod względem nauki zawodu – Arleta Lewandowska, klasą IV technikum w zawodach technik organizacji turystyki oraz technik pojazdów samochodowych – wych. Barbara Rudzińska oraz “zawodowcy”, czyli Przemysław Nowak oraz Krzysztof Szymański, klasą IV technikum w zawodzie technik elektryk opiekował się wych. Sergiusz Grabowski, a nauczycielem zawodu był Waldemar Bocheński. Po gratulacjach, przemowach, kwiatach i szczerych uściskach nastąpiła część artystyczna, którą pod okiem Katarzyny Olejniczak – polonistki przygotowała młodzież młodszych klas. Piękny i wzruszający program wypełniony mądrymi tekstami i lirycznymi piosenkami przy dźwiękach fortepianu, przykuł uwagę zwłaszcza sondą, jaką przeprowadzono i nagrano jeszcze w murach szkoły.  Ostatnim, najbardziej oczekiwanym momentem uroczystości było wręczenie świadectw ukończenia szkoły. Pierwszy raz w historii w uroczystości wzięli udział również tegoroczni absolwenci Liceum dla Dorosłych, nad którymi opiekę sprawowała Maria Nawrocka – nauczycielka biologii. Na koniec głos zabrał Pan Wicestarosta, który gratulował gronu pedagogicznemu, rodzicom, a przede wszystkim młodzieży. Wszyscy życzyli absolwentkom i absolwentom  połamania piór na maturze, ale przede wszystkim, aby byli dobrymi, szczęśliwymi i spełnionymi ludźmi.
Katarzyna Kulczyńska-Śróda – wicedyrektor
Marek Fifer – autor zdjęć, do obejrzenia których zapraszamy: