Projekt “Poznaj Polskę”

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Hipolita realizuje projekt pod nazwą: Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”. Celem projektu jest wsparcie finansowe na realizację wycieczek dla Branżowej Szkoły I stopnia oraz Technikum.

Przygotowanie, realizacja i ewaluacja projektu: kwiecień – czerwiec 2022.

Nauczycielki realizujące projekt to Panie: Lucyna Grabowska i Joanna Łapacz, które w połowie czerwca zabrały uczniów na Dolny Śląsk.

Polska jest piękna… co mieli okazję stwierdzić uczestnicy wycieczki w ramach programu Poznaj Polskę, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Starostwo Powiatowe w Chodzieży. 30 uczennic i uczniów Branżowej Szkoły I stopnia pod opieką nauczycieli: Przemysława Ostańskiego, Anety Niedźwieckiej,
Lidii Francuzik oraz 45 uczennic i uczniów Technikum pod opieką nauczycielek: Lucyny Grabowskiej, Katarzyny Chyży oraz Joanny Łapacz wybrało się na Dolny Śląsk, by poczuć magię tego miejsca oraz poznać ciekawą historię tych terenów. Na trasie zwiedzania znajdowały się: Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Kościół Pokoju oraz Katedra w Świdnicy, Zamek w Bolkowie, Wrocław z jego historycznym centrum, Hala Stulecia z otaczającymi ją terenami rekreacyjnymi. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wrocławskiego ZOO z Afrykarium. Zwiedzanie w towarzystwie charyzmatycznych przewodników lokalnych pozwoliło poznać ten bliski nam rejon w nietuzinkowy sposób. Wyjazd obsługiwała firma PAI Trans z Gorzowa Wielkopolskiego, jak zawsze na wysokim poziomie, bezpiecznie i komfortowo. Dodatkową atrakcją był przejazd piętrowym autokarem turystycznym, co we Wrocławiu jest nie lada sztuką. Pilotką i przewodniczką w kilku miejscach była Pani Joanna Łapacz. Uczennice i uczniowie Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej przy okazji wycieczki uczyli się zawodu w praktyce, a po zakończeniu wycieczki dokonali jej ewaluacji, wskazując na zalety, takie jak program dopasowany do grupy wiekowej i bardzo różnorodny, równowagę w ilości zwiedzania, dobre hotele oraz świetną logistykę, ale w końcu … jesteśmy specjalistami od wycieczek… Na szlaki polskie wracamy już w przyszłym roku szkolnym!
Wrażenia z wycieczki opisała Pani Joanna Łapacz, nauczycielka przedmiotów turystycznych w Szkole Hipolita.
Czas na fotorelację z odkrywania uroków Polski: