Projekt “Poznaj Polskę”

Projekty

Poznaj Polskę – edycja 2022/2023Jedziemy do Warszawy z projektem Poznaj Polskę!

Po raz drugi Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego otrzymał dofinansowanie do organizacji wycieczki w ramach projektu Ministerstwa Nauki i Edukacji. Tym razem Panie Lucyna Grabowska i Joanna Łapacz opracowały program wycieczki do Warszawy, w której wezmą udział uczniowie naszego Technikum. Od 8 do 10 listopada będziemy poznawać stolicę, a bogaty program zwiedzania obejmuje miejsca ważne dla naszej tożsamości narodowej. Po ekscytującym Dolnym Śląsku uczniowie już cieszą się na kolejną wędrówkę. Program pomagali współtworzyć uczennice i uczniowie klasy III Technikum w zawodzie technik organizacji turystyki oraz klasy II w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik ekonomista.

Warszawa da się lubić!
Spędzamy w stolicy trzy dni, poznając miejsca ważne dla naszej tożsamości narodowej. Dziś po bezpiecznej i sprawnej podróży zwiedzaliśmy z przewodniczką, panią Magdaleną, Łazienki Królewskie oraz historyczne centrum Warszawy. Dopełnieniem opowieści była wizyta w Muzeum Warszawy, mieszczącym w 8 kamienicach historię miasta niezłomnego. Podziwialiśmy wieczorną twarz Starówki. Zakwaterowanie i obiadokolacja w Hotelu O3 na Mokotowie były ostatnim punktem naszego bogatego w atrakcje dnia.
Stolicę zwiedzamy w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę” pod opieką Pań Lucyny Grabowskiej oraz Joanny Łapacz. Bezpieczną podróż zapewnia firma PAI Transport z Gorzowa Wielkopolskiego.
Warszawa. Dzień 2.
Dziś zwiedziliśmy kolejne ważne i ciekawe miejsca na mapie stolicy. Muzeum Historii Żydów Polskich Polin to interaktywne i nowoczesne miejsce, w którym poznaliśmy historię narodu skazanego przez nazistowskie Niemcy na zagładę. Każdy spędził przy interesujących go ekspozycjach tyle czasu, ile potrzebował. Następna atrakcja to Zamek Królewski i jego wnętrza. Po odstaniu dość imponującej kolejki zobaczyliśmy wiele bezcennych dzieł sztuki i apartamenty królewskie. Następnie pospacerowaliśmy w centrum wokół Pałacu Kultury i Nauki, podziwiając nowoczesną architekturę i niezapomniane widoki. Zakończyliśmy dzień tradycyjnymi zakupami pamiątek i obiadokolacją w hotelu.
Super wycieczka!
Kilka zdjęć z naszej wyprawy do Warszawy:
Poznaj Polskę – edycja 2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 Szkoła Hipolita realizuje projekt pod nazwą: Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki “Poznaj Polskę”. Celem projektu jest wsparcie finansowe na realizację wycieczek dla Branżowej Szkoły I stopnia oraz Technikum.

Przygotowanie, realizacja i ewaluacja projektu: kwiecień – czerwiec 2022.

Nauczycielki realizujące projekt to Panie: Lucyna Grabowska i Joanna Łapacz, które w połowie czerwca zabrały uczniów na Dolny Śląsk.

Polska jest piękna… co mieli okazję stwierdzić uczestnicy wycieczki w ramach programu Poznaj Polskę, dofinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Starostwo Powiatowe w Chodzieży. 30 uczennic i uczniów Branżowej Szkoły I stopnia pod opieką nauczycieli: Przemysława Ostańskiego, Anety Niedźwieckiej,
Lidii Francuzik oraz 45 uczennic i uczniów Technikum pod opieką nauczycielek: Lucyny Grabowskiej, Katarzyny Chyży oraz Joanny Łapacz wybrało się na Dolny Śląsk, by poczuć magię tego miejsca oraz poznać ciekawą historię tych terenów. Na trasie zwiedzania znajdowały się: Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Kościół Pokoju oraz Katedra w Świdnicy, Zamek w Bolkowie, Wrocław z jego historycznym centrum, Hala Stulecia z otaczającymi ją terenami rekreacyjnymi. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie wrocławskiego ZOO z Afrykarium. Zwiedzanie w towarzystwie charyzmatycznych przewodników lokalnych pozwoliło poznać ten bliski nam rejon w nietuzinkowy sposób. Wyjazd obsługiwała firma PAI Trans z Gorzowa Wielkopolskiego, jak zawsze na wysokim poziomie, bezpiecznie i komfortowo. Dodatkową atrakcją był przejazd piętrowym autokarem turystycznym, co we Wrocławiu jest nie lada sztuką. Pilotką i przewodniczką w kilku miejscach była Pani Joanna Łapacz. Uczennice i uczniowie Technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej przy okazji wycieczki uczyli się zawodu w praktyce, a po zakończeniu wycieczki dokonali jej ewaluacji, wskazując na zalety, takie jak program dopasowany do grupy wiekowej i bardzo różnorodny, równowagę w ilości zwiedzania, dobre hotele oraz świetną logistykę, ale w końcu … jesteśmy specjalistami od wycieczek… Na szlaki polskie wracamy już w przyszłym roku szkolnym!
Wrażenia z wycieczki opisała Pani Joanna Łapacz, nauczycielka przedmiotów turystycznych w Szkole Hipolita.
Czas na fotorelację z odkrywania uroków Polski: