Spotkanie z pracodawcami – analizy, dobre praktyki i wymiana doświadczeń

20 listopada 2023 r. po raz kolejny gościliśmy w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży lokalnych przedsiębiorców zatrudniających młodocianych pracowników z Branżowej Szkoły I stopnia oraz przyjmujących na praktyki zawodowe uczniów Technikum.
👉 Podczas spotkania omówiono organizację pracy szkoły, organizację turnusów dokształcania teoretycznego, wyniki egzaminów zawodowych i czeladniczych. Przedstawiono także działania związane z promocją szkolnictwa branżowego oraz plany na przyszłość związane z wprowadzeniem nowych zawodów.
👉 Ważnym punktem tegorocznego spotkania okazał się aspekt wychowawczy. Zwrócono uwagę na ważną rolę nauczycieli i pracodawców, którzy winni wspierać i motywować swoich podopiecznych, borykających się nierzadko z wieloma problemami wieku dorastania.
👉 Głos zabrali również przedstawiciele klas patronackich, omawiając działania podejmowane w zakresie patronatu takie jak m.in. opieka mentorska, organizowanie konkursów i wycieczek studyjnych, bonusy dla uczniów, możliwości dodatkowych szkoleń oraz zatrudnienia po ukończeniu szkoły.
Dziękujemy przedsiębiorcom, przedstawicielom instytucji współpracujących ze szkołą za liczne przybycie i aktywne uczestnictwo w spotkaniu. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń i refleksji na temat kształcenia zawodowego.
Anna Nylec
kierownik szkolenia praktycznego
Prezentujemy wizualną relację ze spotkania: