Siła, determinacja i niezłomność

Aktualności Sport

Dzień życzliwości w Szkole Hipolita (21.11.20203) świętowaliśmy wspólnie z Panią Mileną Olszewską – paraolimpijką, dwukrotną medalistką olimpijską oraz wielokrotną mistrzynią świata i Europy w łucznictwie. Pani Milena, w roku stulecia odzyskania niepodległości, została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w uznaniu za wybitne osiągnięcia w sporcie. Na ostatnich mistrzostwach świata p. Milena zdobyła podwójny brązowy medal.

Pani Milena opowiedziała nam o swoim życiu, o karierze sportowej, o swoich wzlotach i upadkach. Mówiła o tym, jak trzeba walczyć z przeciwnościami związanymi z własnymi ograniczeniami. Dowiedzieliśmy się, jak od tej drugiej strony wygląda przebywanie w wiosce olimpijskiej, jak przebiegają paraolimpiady oraz co należy zrobić, aby móc trenować łucznictwo.

Uczniowie będący na spotkaniu mogli zobaczyć medale, które nasz gość zdobył oraz przymierzyć się do łuku, na którym trenuje. Pani Milena opowiadała o technikach strzelania oraz dzieliła się z nami ciekawostkami ze świata sportu.

Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, indywidualnej rozmowy a na koniec również wspólnej fotografii. Każde takie spotkanie ubogaca nas i otwiera na poznanie nowego człowieka i jego historii, pokazuje, że warto walczyć z przeciwnościami, stawia przed nami życie, a nasz gość jest tego świetnym przykładem.

Przemek Bednarek – organizator

Fotorelacja: