Cyfrowa transformacja w logistyce – nowe narzędzia i strategie dla firm TSL

W piątek, 27.10.2023 odbyło się spotkanie uczniów klas 5LGp, 4 LOG, 1 TLS z przedstawicielem branży TSL (Transport, Spedycja i Logistyka), przedsiębiorcą ITD Group, trenerem – instruktorem przygotowującym przedstawicieli branż transportowych do zdania Certyfikatu Kompetencji Zawodowych Rzeczy i Osób w Instytucie Transportu Samochodowego. Naszym gościem był absolwent Akademii Morskiej w Szczecinie, na kierunku transport w zakresie portów i floty morskiej, inżynier Karol Ławniczak. Pan Ławniczak posiada szereg uprawnień w zakresie TSL, dlatego mógł się podzielić swoją wszechstronną wiedzą. Spotkanie odbyło się w sali z tablicą interaktywną, gdzie przedstawiona była prezentacja tematyczna dla uczniów, przygotowana na podstawie odpowiednich do tematu przepisów prawnych. Zaprezentowana była również baza testów i zadań logistycznych. Przedstawiono dokumenty występujące w transporcie oraz podczas dyskusji omówiono dokumenty np. CMR, Karnet TIR, Karta kierowcy, Karta Przedsiębiorstwa, Wykresówki analogowe, przykładowy protokół kontroli Instytutu Transportu Samochodowego. Spotkanie było dużą pigułką wiedzy teoretycznej i praktycznej dla uczniów. Będziemy coraz częściej stawiać sobie nowe wyzwania. Dziękujemy Panu Karolowi za dawkę wiedzy!
Organizatorkami spotkania były nauczycielki przedmiotów zawodowych, Panie: Arleta Lewandowska i Magdalena Grabianowska.
Fragmenty z dokumentacji wizualnej spotkania:

MG