Cenne lekcje w stolicy

Aktualności Wycieczki

Cenne lekcje w stolicy

7 i 8 października b.r. klasa II TEL wraz z wychowawczynią Barbarą Rudzińską i opiekunem Maciejem Jęśkiem wybrali się na zaproszenie Konfederacji Inicjatyw Pozarządowych Rzeczypospolitej na wycieczkę do Warszawy..

Pierwszego dnia uczniowie odbyli szkolenie w ramach projektu Akademia Młodych Obywateli – Wiedza i Rozwój. Na warsztatach uczniowie zdobywali wiedzę z zakresu zrównoważonego rozwoju, samorządów, oraz aktywności obywatelskiej. Duża część szkolenia miała formę warsztatów, podczas których uczniowie mogli pracować w grupach i przedstawiać efekty swojej pracy. Po szkoleniu udaliśmy się do hotelu. Po obiadokolacji pojechaliśmy do centrum, które wieczorem prezentuje się zupełnie inaczej, niż w ciągu dnia. Gra miejska w pięknie oświetlonej stolicy była ciekawym podsumowaniem pierwszego dnia.

Drugi dzień to zwiedzanie Warszawy z panią przewodnik, która w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam historię stolicy, swoje opowieści ubarwiając anegdotami. Wysłuchaliśmy hejnału Warszawy, zobaczyliśmy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Katedrę i inne ciekawe miejsca.

Oprócz szkolenia i zwiedzania Warszawy, wycieczka była niezwykle cenną lekcją zachowania, współpracy, punktualności i kultury. Jako wychowawca klasy II TEL z dumą mogę przyznać, że tę lekcję uczniowie zaliczyli na piątkę.

Barbara Rudzińska