Widokówki z Chodzieży z okazji Jubileuszu 590-lecia miasta

Aktualności Jubileusz

Z okazji jubileuszu 590-lecia Chodzieży przeprowadziliśmy w Szkole Hipolita akcję, która miała na celu uczczenie Urodzin Miasta w sposób, który łączył zdobywanie umiejętności tworzenia pism użytkowych z przyjemnością przesyłania pozdrowień bliskim.

Uczennice i uczniowie technikum (m. in. klasy 2TLOGb, 1 TLS,  1TEL, 2 TŻS, 3 TŻE wraz ze swoimi polonistkami) wypisywali pocztówki z pozdrowieniami z Chodzieży adresowane do różnych osób: babć, dziadków, cioć i wujków, a także do przyjaciółek i przyjaciół. Podczas lekcji języka polskiego zapoznałyśmy młodzież z faktem, że Chodzież świętuje swoje urodziny 3 marca 2024 r. Zachęciłyśmy do włączenia się w obchody poprzez udział w licznych akcjach organizowanych w mieście, a same zaproponowałyśmy przyniesienia adresów bliskich oraz znaczków. Na zajęciach opowiedziałyśmy o tradycji pisania pocztówek, która niestety zanika. Okazało się jednak, że zaangażowanie się w jej pielęgnowanie przyniosło wiele radości uczniom i uczennicom oraz, na co mamy nadzieję, ich bliskim, do których pozdrowienia dotrą. Przygotowałyśmy też wzory kart, aby nasze widokówki były estetycznie i poprawnie wypisane. Młodzież udała się również na pocztę, by samodzielnie wrzucić do skrzynki pocztowej widokówki z pozdrowieniami z Chodzieży.

Lekcje z pocztówkami były miłą odskocznią od codzienności. Łączyły przyjemne z pożytecznym, a to bardzo lubimy.

Katarzyna Kulczyńska-Śróda

Nasz pocztówkowy fotoalbum