Chodziescy Mistrzowie Pączkożercy

Aktualności Konkursy

Wiele emocji wzbudziły zorganizowane 1 lutego 2024 r. w Szkole Hipolita IV Zawody w Jedzeniu Pączków na Czas. Z inicjatywą wyszedł Pan Dominik Piotrowski, a pomysł podchwycili kolejni organizatorzy oraz partnerzy:

· Zespół Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży

· Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

· CWRKDiZ w Pile

· Urząd Miejski w Chodzieży

· Starostwo Powiatowe w Chodzieży

Do stołów, na których przygotowano pyszne pączki, zasiadło 19 śmiałków zdecydowanych zjeść w jak najszybszym tempie aż pięć sztuk tych lokalnych wypieków. Najlepszy okazał się w tym Kacper Hak, któremu wystarczyły na zadanie zaledwie 3 minuty i 52 sekundy. To on, absolwent Szkoły Hipolita, zdobył I miejsce w grupie pierwszej. Kolejne miejsca w tym zespole zajęli:

II – Jakub Borucki

III – Paweł Domagała

IV – Stefan Holka

V – Mateusz Bolechowski

VI – Gracjan Adamski.

Jeśli chodzi o grupę drugą, to I miejsce wywalczył w niej Jan Wysocki z czasem 4,55 minuty. Kolejne lokaty zajęli:

II – Kajetan Kołodziej

III – Krzysztof Szczepański

IV – Taras Dułysz

V – Filip Bukowiński

VI – Franciszek Tyrakowski

Imprezie towarzyszyło wiele radości, bo widownia mogła nie tylko śledzić zmagania pączkożerców, ale też podziwiać występy artystyczne: tancerek reprezentujących Studio Tańca i Ruchu „Relaks” Iwony Kasprzyk oraz muzyków z zespołu „Suplement Diety”, którzy uświetnili zawody. Poprowadził je Pan Krzysztof Urbanowicz, który podkreślał znaczenie pielęgnowania rodzimych  tradycji budujących wspólnotę. Dziękujemy z całego serca za to, że w Szkole Hipolita podczas jedzenia pączków mogliśmy kolejny raz poczuć się jej twórcami i uczestnikami. Dziękujemy za przybycie i zaangażowanie wszystkim, a szczególnie zawodnikom, ale także publiczności, która ich dopingowała. Skład sędziowski również spisał się na medal podobnie jak wszyscy, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia zawodów. Dziękujemy współorganizatorom oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody i upominki:

· Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile

· Urząd Miejski w Chodzieży

· Starostwo Powiatowe w Chodzieży

· Cech Rzemiosł Różnych w Chodzieży

· KG Styl Katarzyna Gapińska

· Centrum Fizjoterapii Rehabios Michał Zawartka

· PIH KanVex Alexander Alva

· Profesor Zabawka

· Valhalla Barber Shop by Damian Karamucki

· PCH126p

· Ogrody Smaku

· Chleb Dominika

· Torty Dominik Piotrowski

Gratulujemy najlepszym! Życzymy smacznych Ostatków i udanego karnawału!

Katarzyna Kulczyńska-Śróda

Konkurs w jedzeniu pączków na czas
Fotorelacja z beztroskich zawodów jedzenia, gdzie słodki klimat rozpalił atmosferę:)