XX Powiatowy Konkurs Recytatorski pn. „Wiersz, który mnie zachwycił”.

Konkursy

10 marca br. odbył się w naszej szkole XX Powiatowy Konkurs Recytatorski pod patronatem starosty chodzieskiego. Kolejna jego edycja zgromadziła 18 uczestników klas ósmych szkół podstawowych: SP nr 1, SP nr 3, Społecznej SP Dobra Szkoła, SP w Margoninie, SP w Radwankach i SP w Stróżewie.

Zadaniem młodych miłośników poezji było zaprezentowanie własnej interpretacji ulubionego wiersza i uzasadnienie tego wyboru. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Boeske, Maria Ławska, Justyna Belter-Rusek oceniała dobór tekstu, jego opanowanie, kulturę słowa, walory estetyczne i sposób uzasadnienia wyboru.

Tegoroczną zwyciężczynią została Iga Kosicka ze Społecznej SP Dobra Szkoła, prezentująca wiersz B. Leśmiana „Z lat dziecięcych”. Drugie miejsce zajął Szymon Głuch ze SP nr 1 – za interpretację wiersza D. Wawiłow „ Wędrówka”, dwa równoległe trzecie miejsca przyznano Blance Sworowskiej ze SP W Margoninie, za wykonanie tekstu J. Brodskiego „Giną ludzie” oraz Zofii Troczyńskiej ze SP nr 1 w Chodzieży – za interpretację „Portretu kobiecego” W. Szymborskiej. Wyróżnienia otrzymali: Jan Kokosz i Natalia Wysz ze SP nr 1 oraz Nina Kłapeć-Kołtuniak ze SP nr 3. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Cieszymy się, że w przyjaznych progach „Hipolita” mogliśmy gościć tych, którzy lubią poezję wraz z Opiekunami. Dziękujemy!

DB