Wycieczka pełna świątecznego uroku

Aktualności Wycieczki
W dniu 14 grudnia uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do stolicy Niemiec, Berlina. Była to jedna z najbardziej oczekiwanych wycieczek szkolnych, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć wiele ważnych i interesujących miejsc.
📌 Nasz pierwszy przystanek to Mur Berliński. Widok tego historycznego miejsca był poruszający. Spacerując wzdłuż muru, mogliśmy sobie wyobrazić, jak trudne musiało być życie dla mieszkańców Berlina w tamtych czasach.
📌 Następnie udaliśmy się do Bramy Brandenburskiej, która jest symbolem zjednoczenia Niemiec i jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Berlinie.
📌 Kolejnym punktem naszej wycieczki był Reichstag, siedziba niemieckiego parlamentu. Oglądając ten majestatyczny budynek, nie mogliśmy się nadziwić jego architekturze. Został on również zniszczony podczas II wojny światowej, ale udało się go odbudować i teraz stanowi ważną część berlińskiego krajobrazu.
📌 Później udaliśmy się na Plac Poczdamski, który jest jednym z najważniejszych placów w Berlinie. Zobaczyliśmy tam imponujące budynki, takie jak Filharmonia Berlińska i Akademia Sztuk Pięknych.
📌 Po przerwie udaliśmy się do Neues Museum, gdzie mieliśmy okazję podziwiać bogaty zbiór sztuki starożytnej.
📌Spacerując dalej aleją Unter den Linden, dotarliśmy na Alexanderplatz, które jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Berlinie. Jarmark bożonarodzeniowy wprawił nas w świąteczny 🎅👍❄️nastrój. Tam mieliśmy chwilę czasu dla siebie, aby delektować się tradycyjnymi niemieckimi kulinariami i wieloma atrakcjami.👌💪🙂
Fotorelacja z Berlina:

M. Grabianowska