“Wolność kocham i rozumiem…”

Aktualności Wydarzenia

Uroczysta akademia szkolna stanowiła serce patriotycznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Hipolita. Ta uroczystość nie tylko celebrowała przeszłość, ale również kształciła młode pokolenie w duchu miłości do Ojczyzny i szacunku dla wartości, które przyczyniły się do jej niepodległości.

“Ojcowie Niepodległości” tak nazwaliśmy cykl okolicznościowych programów, w których na przestrzeni lat 2017 – 2023 prezentowaliśmy sylwetki wybitnych Polaków zaangażowanych w proces odradzania polskiej państwowości. Bohaterem tegorocznej inscenizacji był Roman Dmowski (1864–1939), który był wybitnym politykiem, publicystą i działaczem politycznym, a także jedną z najważniejszych postaci polskiego życia społecznego na przełomie XIX i XX w.

Nauczyciele historii: Pani Maria Sawicka, Pan Marek Fifer oraz główny animator i pomysłodawca cyklu – Pan Andrzej Skawiński wspaniale poprowadzili uczniów podczas inscenizacji, wnosząc do przedstawienia głęboką wiedzę i pasję. Recytacje, oprawa wokalna, występy solistów dostarczyły autentycznych emocji.

Byliśmy również świadkami przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu. Ten uroczysty moment nacechowany był głębokim symbolem dziedzictwa i odpowiedzialności. Podczas ceremonii, z pełnym szacunkiem i powagą, dotychczasowy poczet sztandarowy przekazał sztandar swoim następcom, symbolicznie przekazując obowiązki i tradycje.

Rada Rodziców, troszcząc się o atmosferę i wielkopolskie obyczaje, zadbała o dodanie do obchodów Dnia Niepodległości wyjątkowego smaku i symboliki, fundując rogale świętomarcińskie, upieczone w CKZ. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z obchodów Święta Niepodległości w Szkole Hipolita:

FOTOALBUM
11 listopada 2023