Szkolna akcja pomocy dzieciom z Syrii

Wojna na Ukrainie, trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii to bezmiar ludzkiego cierpienia, z którym spotykamy się każdego dnia. Uczniowie Szkoły Hipolita nie pozostali obojętni na apel o pomoc i zorganizowali w szkole zbiórkę pieniędzy, które wpłynęły na konto Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej.

Udało się zebrać kwotę 327 zł. Dzięki zebranym funduszom już teraz wysyłane są do płn. Syrii domy tymczasowe, aby poszkodowani mogli ogrzać się i poczuć bezpieczniej w tym bardzo trudnym czasie. Wielu z nich nie może pogodzić się z utratą bliskich osób, a wiele dzieci pozostało osieroconych.

Mieszkańcom Syrii i Turcji pomoc humanitarna potrzebna będzie jeszcze przez długi czas.

W szkolną akcję szczególnie zaangażowali się uczniowie klasy: ID i I TŻ, którym serdecznie dziękujemy.

Beata Felcyn.