SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA!

25 września 2023 r. uczniowie Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży wzięli udział w Akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Młodzież pod opieką nauczycielek: Pani Lidii Francuzik oraz Pani Weroniki Winieckiej udali się na sprzątanie terenu wokół Jeziora Siekiera. Uczniowie oczyścili linię brzegową z butelek, puszek i innych śmieci. Uczestnicy pozbierali odpadki zalegające na ulicy Parkowej. Na koniec akcji odbyło się wspólne ognisko. Chętni mogli usmażyć kiełbasę lub skosztować wyrobów z grilla. Uczestnicy OSiW OHP w Szamocinie poczęstowali wszystkich przybyłych ciastem upieczonym przez kucharzy podczas zajęć praktycznych. W ten sposób młodzież oraz kadra pedagogiczna uczciła 30 edycję międzynarodowego święta ekologii. Wspólna akcja miała charakter integracyjny oraz edukacyjny.

Fotogaleria: