“Mikołajkowy Test Wiedzy o Ukrainie”

Aktualności Konkursy

Pod takim hasłem odbył się konkurs dla uczniów Szkoły Hipolita. Chcąc podkreślić obecność obcokrajowców  w naszej szkole, w bardzo przyjemnej, świątecznej atmosferze wspólnej integracji  uczniowie polskiej i ukraińskiej narodowości mogli wykazać się wiedzą na temat Ukrainy oraz tradycji związanych z tym krajem. Konkurs odbył się przy współpracy Pań: Hanny Mikołajewskiej, Anety Niedźwieckiej oraz Agnieszki Szulc. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas pierwszych i drugich szkół branżowych i techników. Wyniki były bardzo zbliżone do siebie dlatego organizatorzy ustanowili kilka miejsc ex aequo. Pierwsze miejsce zdobył Daniel Szewczenko, drugie: Dariia Dolid i Ivan Osiichuk, trzecie: Alina Pavlenko, Ivan Bohduiev, Svitlana Liashenko, Amelia Michalak oraz czwarte: Gracjan Adamski. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni czekoladami i dyplomami  ufundowanymi przez Radę Rodziców.

A. Szulc

Fotorelacja z konkursu: