Konkurs wiedzy o HIV/AIDS – „Bezpieczne Walentynki”

Konkursy

W dniu 15 lutego 2023 r. w Szkole Hipolita odbył się konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS, który został objęty honorowym patronatem przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chodzieży.

W konkursie wzięło udział 31 uczniów z klas: I C, III TLOG, IV TOTp, I TŻ, IV TŻ, IV TELp, IV TOTg

Cele konkursu:

· Popularyzowanie wiedzy na temat HIV i AIDS.

· Kształtowanie świadomości młodzieży dotyczącej negatywnych skutków zachowań ryzykownych.

· Kształtowanie postaw asertywnego i odpowiedzialnego zachowania w sytuacjach niosących zagrożenia.

· Promowanie zdrowego trybu życia wśród młodych ludzi.

· Aktywizowanie środowisk szkolnych w zakresie działań prozdrowotnych ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki HIV i AIDS.

Uczniowie rozwiązywali test, który składał się z 20 pytań.

Niezmiernie nam miło poinformować, że nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania, a ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – Amelia Kubiak kl IV TOT p

II miejsce – Michalina Boruc kl. IV TOT p

III miejsce – Patrycja Szlichting kl. IV TOT p

Wszystkim uczestnikom gratulują organizatorki konkursu, Panie Beata Felcyn i Katarzyna Chlasta oraz cała społeczność Szkoły Hipolita.

Fotogaleria: