Bankowa lekcja w szkole Hipolita

Aktualności Współpraca

W ramach programu patronackiego Banku Spółdzielczego w Chodzieży  nad klasami w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, odbyło się spotkanie z Prezesem BS Panem Dariuszem Bugajskim. W spotkaniu dnia 7 grudnia 2023 r.   uczestniczyli tym razem uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik logistyk.

Podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości młodzież miała okazję porozmawiać na temat pieniądza oraz instytucji rynku finansowego w Polsce. Prezes D. Bugajski poruszył tematy dotyczące m.in. Banku Centralnego, banków komercyjnych, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz instytucji pozabankowych np. Towarzystw Ubezpieczeniowych, Giełdy Papierów Wartościowych, Funduszy Inwestycyjnych i podmiotów świadczących usługi płatnicze. Pan Prezes omówił dodatkowo zasady funkcjonowania Banku Spółdzielczego, wspomniał również, że w 2023 roku bank w Chodzieży obchodził 110 rocznicę powstania. Spotkanie zakończone zostało błyskawicznym konkursem dotyczącym przedstawionej tematyki, w którym dwie uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez BS. Ponadto wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami.

Spotkania w ramach Patronatu są doskonałym połączeniem teorii z praktyką. Młodzież Szkoły Hipolita została zaproszona na kolejne spotkanie już w salach Banku Spółdzielczego w Chodzieży. Dziękujemy!

Lucyna Sworowska, Dorota Kolasa

Kilka zdjęć z tej ciekawej lekcji: