Spotkanie pod patronatem BS

W ramach programu patronackiego Banku Spółdzielczego w Chodzieży nad klasami ekonomicznymi w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży, 15 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie z Prezesem BS Panem Dariuszem Bugajskim. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II Technikum w zawodzie technik logistyk.

Realizując przedmiot podstawy przedsiębiorczości młodzież miała okazję porozmawiać na temat instytucji rynku finansowego w Polsce. Podczas wykładu Prezes D. Bugajski poruszył tematy dotyczące instytucji bankowych m. in. Banku Centralnego, banków komercyjnych, Bankowego Funduszu Gwarancyjnego oraz instytucji pozabankowych np. Towarzystw Ubezpieczeniowych, Giełdy Papierów Wartościowych, Funduszy Inwestycyjnych i podmiotów świadczących usługi płatnicze. Pan Prezes omówił dodatkowo zasady funkcjonowania Banku Spółdzielczego w Chodzieży; wspomniał również, że w 2023 roku bank w Chodzieży będzie obchodził 110 rocznicę powstania. Spotkanie zakończone zostało błyskawicznym konkursem dotyczącym przedstawionej tematyki – 2 uczennice otrzymały nagrody ufundowane przez BS.

Spotkania w ramach Patronatu są doskonałym połączeniem teorii z praktyką, gdyż młodzież naszej szkoły została zaproszona na kolejne spotkanie już w salach Banku Spółdzielczego. Dziękujemy!

Lucyna Sworowska

Fotorelacja ze spotkania z Prezesem BS: