„Mówię o Tobie” – Święto Niepodległości w Szkole Hipolita

Aktualności Wydarzenia

Tradycyjnie, jak co roku, młodzież ze Szkoły Hipolita świętowała uroczyście Dzień Niepodległości. Już w środę, 9 listopada 2022 r., od samego rana delektowaliśmy się pysznymi rogalikami, które upiekli uczennice i uczniowie w Centrum Kształcenia Zawodowego w Chodzieży z produktów ufundowanych przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy. Po słodkim poranku odbyła się w gościnnej sali Chodzieskiego Domu Kultury, pełna wzruszeń i solidnej porcji wiedzy historycznej, uroczystość patriotyczna, podczas której przybliżona została sylwetka jednego z ojców polskiej niepodległości, Ignacego Daszyńskiego.

Na początku dostojnej akademii, tuż po hymnie, uroczyście przekazano poczet sztandarowy nowej asyście. Podziękowano zaś “staremu”, który tworzyli: Kacper Hak, Julia Bentkowska i Weronika Barzykowska. Nowy skład to: Natalia Jankowska, Amelia Przybył i Filip Kubiak.

W programie artystycznym historia łączyła się z teraźniejszością. Wybrzmiały dawne pieśni obok utworów we współczesnych aranżacjach, które przepięknie wykonali nasi artyści i nasze artystki. Pojawił się również wątek ukraiński, gdyż trwająca wojna nie pozwala zapomnieć o tym, że wolność jest darem, o który trzeba dbać każdego dnia.

Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością znamienici goście: Pan Mariusz Witczuk – wicestarosta chodzieski, Pani Mirosława Kutnik – Przewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Valentina Pużajło – emerytowana dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Trostiancu w Ukrainie, Pan Edmund Kaczmarek – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Chodzieży.

Dziękujemy uczennicom i uczniom, a także nauczycielkom i nauczycielom, za przygotowanie wspaniałej uroczystości. Nazwiska wszystkich można znaleźć w specjalnie wydanej okolicznościowej broszurze. Dziękujemy również za gościnność Panu Marcinowi Kicie – Dyrektorowi Chodzieskiego Domu Kultury oraz jego pracownikom za wsparcie.

Katarzyna Kulczyńska-Śróda

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które przypomną to podniosłe wydarzenie:

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z uroczystości: