Pierwszy Dzień Wiosny i Dzień Języków Obcych w Szkole Hipolita

Aktualności Konkursy

Tradycją Szkoły Hipolita jest powitanie wiosny połączone z Dniem Języków Obcych. Nie inaczej było także w tym roku. W piątek, 22 marca cała społeczność szkolna zaangażowała się w obchody tego święta. Odmiennie niż w poprzednich latach, większość obchodów koncentrowała się w salach lekcyjnych, gdzie uczniowie wszystkich klas wykonywali szereg zadań – między innymi układanie i prezentowanie scenek w językach obcych, przygotowywanie plakatów, wyszukiwanie ciekawostek językowych, układanie „żywych” napisów i wiele innych. Postępy prac na bieżąco oceniały wyznaczone komisje, a nauczyciele opiekujący się poszczególnymi klasami byli pod wrażeniem zaangażowania uczniów w wykonywanie zadań.

Na zakończenie dnia przedstawiciele poszczególnych klas zebrali się w hali sportowej, gdzie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu, a najlepsze klasy otrzymały z rąk Pani Dyrektor dyplomy i słodkie upominki. Najlepsi okazali się uczniowie klasy IV TTM, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy II TEL a trzecie miejsce uczniowie klasy I TLOG. Uroczystość poprowadzili nasi uczniowie: Dajana Pilarska i Łukasz Felski, a  szkolni artyści – Mikołaj Gapiński oraz Maria Jessa uświetnili wydarzenie swoim śpiewem.

Pomysłodawczynią wydarzenia i autorką zadań była Pani Aneta Niedźwiecka oraz uczniowie z klasy IV TOT, którzy także byli członkami komisji oceniającej pracę klas na poszczególnych etapach. W realizację przedsięwzięcia zaangażowani byli też nauczyciele języków obcych.

A jak świętować będziemy za rok? Być może w podobny sposób, gdyż taka forma bardzo przypadła do gustu uczniom, a przede wszystkim sprawiła, że każdy z nich mógł się zaangażować w realizację zadań i dołożyć swoją „cegiełkę” do sukcesu grupy.

B. Rudzińska

Zapraszamy do obejrzenia kadrów zarejestrowanych naszym aparatem: