Jesteśmy dumni z Konrada!

Konrad Nowak to nasza radość i duma! Dlaczego? Otóż w piątek, 13 stycznia 2023 zachował się jak prawdziwy bohater! Udzielił bowiem pierwszej pomocy mężczyźnie w potrzebie, który źle się poczuł i osunął się na chodnik. Wszystko działo się w okolicy chodzieskiego Rynku, a zdarzenie obserwowała Pani Henryka Działoszyńska, która zbudowana postawą chłopaka, przyszła do szkoły, żeby opowiedzieć o jego wspaniałej postawie: „Konrad wykazał się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy, której z pewnością często brakuje dorosłym. Ułożył ciało mężczyzny, który upadł, w pozycji bocznej ustalonej, sprawdził mu tętno, zdjął własną kurtkę i położył ją pod głowę człowiekowi, z którym cały czas utrzymywał kontakt. Ja w tym czasie zadzwoniłam po pogotowie.” – wspomina wyraźnie wzruszona kobieta w rozmowie z wicedyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży Panią Katarzyną Kulczyńską-Śródą. Pani Działoszyńska zapisała nazwisko chłopaka, który, jak się okazało, jest uczniem pierwszej klasy branżowej szkoły I stopnia i kształci się w zawodzie fryzjer. Kiedy został zaproszony przez Panią Dyrektor Magdalenę Woźniczkę po odbiór nagrody ufundowanej przez Radę Rodziców, powiedział: „Ja tylko zrobiłem to, czego nauczył mnie Pan Marek Fifer” – dodajmy – nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży.

Gratulujemy przede wszystkim Konradowi i jego rodzicom, a także nauczycielom. Aby pomagać, trzeba mieć zarówno wielkie serce, jak i umiejętność opanowania stresu. Konrad posiada i jedno, i drugie!

Oto nasz bohater wraz z Paniami dyrektorkami szkoły i swoim nauczycielem – Panem Markiem Fiferem: