Historyczny i magiczny Kraków

Aktualności Wydarzenia

Historyczny i magiczny Kraków

W dniach 2 – 4 października 2024r. uczniowie „Hipolita” mieli okazję uczestniczyć w wycieczce szkolnej do Krakowa, która okazała się niezwykle inspirującym i wzbogacającym doświadczeniem. Nasza podróż rozpoczęła się od zwiedzania Starego Miasta, gdzie mogliśmy podziwiać piękne zabytki i wąskie uliczki. Spacerując po Rynku Głównym, mieliśmy okazję zobaczyć Sukiennice oraz Kościół Mariacki.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był Wawel, z jego majestatycznym zamkiem i katedrą. To miejsce pełne historii i legend, które zachwyciło nas swoją architekturą. W Katedrze Wawelskiej mieliśmy okazję zobaczyć groby polskich królów, co było dla nas niezwykle interesującym doświadczeniem.

Jednak najważniejszym i najbardziej poruszającym momentem naszej wycieczki był pobyt w Auschwitz. To miejsce, które na zawsze zmienia perspektywę na historię i ludzkie cierpienie. Wrażenia z wizyty były przerażające, ale również bardzo wzruszające.

Ostatniego dnia zwiedziliśmy wystawę „W stronę ciemności”, która  pozwoliła nam na chwilę poczuć, co czują osoby niewidome, co było niezwykle emocjonalnym doświadczeniem. Z kolei wystawa w „Stronę światła ”umożliwiła nam odkrycie ciekawych aspektów fizyki, które w przystępny sposób przybliżyły nam różne zjawiska.

Wycieczka była nie tylko lekcją historii, ale także idealną formą integracji naszej młodzieży. Mieliśmy okazję lepiej się poznać, dzielić wrażeniami i wspólnie przeżywać te niezapomniane chwile. Pełni wrażeń i emocji wróciliśmy do domów, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.

Wycieczka odbyła się dzięki wsparciu MEN w ramach programu „Podróże z klasą”. W programie uczestniczyła młodzież klas II i III Branżowej Szkoły I stopnia oraz opiekunowie – Lucyna Grabowska, Katarzyna Sarna i Przemysław Ostański.

Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli jeszcze wiele takich okazji do wspólnego odkrywania Polski!

Katarzyna Sarna