Zlot Towarzystw Pamięci Powstania Wielkopolskiego

20 maja w Budzyniu odbył się V zlot Kół Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego oddziałów z Wielkopolski. Początek miał miejsce na „Okręgliku Budzyńskim”. Następnie uczestnicy Zlotu udali się do Muzeum Budzyńskiego.

Wszystko pięknie, ale co to ma wspólnego z „Hipolitem”? Ano ma więcej, niż się wydaje. Uczniowie naszej szkoły są najlepszymi ambasadorami Powstania Wielkopolskiego. Uczestniczą w lokalnych uroczystościach, znają i propagują historię Powstania. Kilkoro z nich uczestniczyło w Zlocie jako sympatycy Kół z Chodzieży i Budzynia.

A na koniec perełka. Zespół folklorystyczny „Tolija” działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Budzyniu od 2014 r. Przepiękna choreografia, obłędne stroje i dwoje naszych przedstawicieli w osobach Wiktorii Gaudyn i Artura Puziaka.

Fotorelacja:

MF