Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 w szkole Hipolita

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży

W Szkole Hipolita rozpoczęliśmy nowy rok szkolny spotykając się na dwóch uroczystych apelach: o godzinie 9:00 przybyła do hali młodzież z 16 klas branżowej szkoły I stopnia , a o 10:00 uczennice i uczniowie z 18 klas technikum. Uroczystość poprowadził wiceprzewodniczący samorządu szkolnego Jakub Matysiak, który serdecznie przywitał społeczność „Hipolita” i życzył wszystkim udanego roku. Zaprezentował też jako członek Młodzieżowej Rady Miejskiej drewnianą skrzynkę, do której młodzież będzie mogła wrzucać kartki z własnymi pomysłami. Natomiast Pani Dyrektor Magdalena Woźniczka w swoim przemówieniu skierowała ciepłe słowa zwłaszcza pod adresem uczennice i uczniów klas pierwszych. Z kolei historyk Pan Marek Fifer przypomniał o ważnych wydarzeniach dla Polski, a wśród nich o 20. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Następnie opowiedział o wydarzeniach z września 1939 r., jakie rozegrały się w pobliżu Chodzieży. Wszyscy uczciliśmy minutą ciszy pamięć poległych za Polskę i wolność.

Po apelu młodzież rozeszła się do sal lekcyjnych, gdzie spotkała się z wychowawcami i wychowawczyniami.

Niech to będzie rok pełen inspiracji, wsparcia i pozytywnej energii.

K. Śróda