Światowy Dzień Turystyki w Szkole Hipolita

Aktualności Konkursy Wydarzenia

Światowy Dzień Turystyki w Szkole Hipolita

Turystyka i pokój – pod tym hasłem obchodziliśmy w naszej szkole w tym roku Światowy Dzień Turystyki. Uczennice i uczniowie Technikum w zawodzie technik organizacji turystyki wzięli udział w tradycyjnych zmaganiach, zabierając nas w podróż do tych części świata, które bardzo pokoju potrzebują – Ukrainy, Afganistanu, Iranu i Libanu. Branża turystyczna, a wraz z nią lokalni dostawcy usług dla podróżników, odczuwają skutki niepokojów i działań wojennych, które z niepokojącą siłą zmieniają nie tylko mapę dostępności turystycznej, ale też życie ludzi zamieszkujących te rejony. Wysłuchaliśmy orędzi, które wygłosiły ważne organizacje światowe, a  zwracające uwagę na to, że pokój zaczyna się od relacji międzyludzkich, wzajemnego szacunku, zrozumienia odmienności kulturowej, otwarcia na drugiego człowieka, którego spotykamy w drodze.

Mieliśmy okazję obejrzeć tańce folklorystyczne, spróbować klasycznych potraw kuchni ukraińskiej i bliskowschodniej. Zadania, przygotowane przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, pozwoliły na walkę fair play. Wygrała klasa 3, a zaproszeni goście – klasa 8 B ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Chodzieży przygotowali plakat, inspirowany tegorocznym hasłem, zasiadali w jury oraz zatańczyli wraz z uczniami Szkoły Hipolita ulubioną belgijkę.

Nad przygotowaniem i przebiegiem uroczystości czuwali Państwo Przemysław Nowak, Agata Stempin i Joanna Łapacz, a wielką pomoc okazali panie i panowie, pracownicy obsługi, którzy są niezastąpieni w logistyce i przygotowaniu sali.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok.

Organizatorzy i uczestnicy

Joanna Łapacz