Październik miesiącem profilaktyki raka piersi

Aktualności Wydarzenia

Październik miesiącem profilaktyki raka piersi.

Październik już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za Miesiąc Świadomości Raka Piersi. W ramach kampanii, 15 października 2024 roku przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka. W naszej szkole podejmujemy tematy związane z profilaktyką nowotworów piersi. Z tej okazji w październiku odbyły się 3 spotkania profilaktyczne z udziałem naszego gościa –  Pani Karoliny Krzemińskiej –  przedstawicielki Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Chodzieży, w którym wzięła udział młodzież z klas III TŻ, IV TŻ, III C, II TLOG i IV TLOG. Uczniowie z klas III TŻ i III C przekonywali swoje koleżanki i kolegów jak ważne są działania profilaktyczne, do których należy między innymi zdrowa dieta, czy unikanie wszelkich używek. Nasz gość uzupełnił prezentacje uczniów, zachęcając wszystkich uczestników do samobadania. Na fantomach młodzież uczyła się rozpoznawać guzy piersi i torbiele. Spotkania przebiegały w miłej atmosferze, młodzież otrzymała również profilaktyczne ulotki.

Oto fotorelacja ze spotkań:

Organizatorzy: Beata Felcyn, Katarzyna Chlasta