Hotelarska przygoda Technikum Organizacji Turystyki

Aktualności Wycieczki

Hotelarska przygoda Technikum Organizacji Turystyki.

W dniu 8.10.2024, będąc w okresie szkolnego świętowania Światowego Dnia Turystyki, klasa II TOT wraz z opiekunami – panią Joanną Świtalską i panem Przemysławem Bednarkiem udała się do stolicy Wielkopolski, aby zwiedzić i zapoznać się z ofertą dwóch topowych obiektów noclegowych w Poznaniu. Uczniowie mieli przyjemność zobaczyć Hotel **** Novotel Poznań Centrum oraz znajdujący się w tym samym budynku inny brand sieci ACCOR – Hotel*** IBIS, jak również obiekt ****ANDERSIA HOTEL & SPA należący do grupy Radisson Individuals. Uczestnicy wycieczki zapoznali się z pracą recepcji oraz działem służby pięter. Pani Aleksandra –  kierownik housekeepingu, oprowadziła nas po różnych typach jednostek mieszkalnych; Pan Waldemar- kierownik działu gastronomii, opowiedział nam o serwisie śniadań, lunchy czy organizacji wszelakich usług gastronomicznych. Oprowadzeni zostaliśmy po salach konferencyjno – szkoleniowych, a na koniec czekała na nas pyszna słodka niespodzianka. Mieliśmy możliwość doświadczenia praktycznego podejścia do obsługi gości w różnych działach hotelu oraz przepływu turystów przez obiekt noclegowy. W następnym obiekcie odwiedziliśmy strefę SPA, dział gastronomii oraz centrum biznesowe. Pracownicy hotelu Andersia podzielili się z nami swoją pasją, wiedzą i doświadczeniem zawodowym w obsłudze ruchu turystycznego w hotelach.

Nasza branżowa wycieczka okazała się kolejnym ciekawym doświadczeniem zawodowym, które mamy nadzieję, zaprocentuje w karierze zawodowej w branży turystycznej naszych przyszłych absolwentów.

Przemysław Bednarek, Joanna Świtalska