Edukacja z wojskiem

Aktualności Wydarzenia

14 maja klasa 2 TEL uczestniczyła w programie edukacyjno–obronnym przygotowanym i realizowanym we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Głównym celem i założeniem szkolenia było podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie odpowiednich nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

3 godzinne szkolenie łączyło teorię z praktyką. Składało się z trzech modułów. W pierwszym scharakteryzowano zagrożenie terrorystyczne i ewakuację z budynku, w dalszej kolejności uczniowie szlifowali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Ostatnim aspektem była cyberprzemoc.

Trochę wojskowego drylu też zrobiło wrażenie na uczniach. Po zakończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymał certyfikat.

Udział w takich zajęciach powinien objąć zdecydowanie większą liczbę klas. Przypomnienie zasad pierwszej pomocy i umiejętność zachowania się w określonych sytuacjach to bezcenna wiedza, której nigdy dość!

Zajęcia przeprowadzone przez żołnierzy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu były ciekawe, inspirujące oraz zachęcały do samodzielności.

MF