Wielkopolski Mistrz i Czeladnik Roku 2022

Aktualności Konkursy
6 grudnia 2023 r. odbyła się uroczysta gala, podsumowująca wyniki konkursu Wielkopolski Mistrz i Czeladnik 2022 Roku.  Absolwent Szkoły Hipolita, Nikodem Surma, otrzymał wyróżnienie w kategorii Czeladnik Roku 2022.
Nikodem w trakcie nauki dał się poznać jako bardzo odpowiedzialny młody człowiek. W 2022 roku uzyskał świadectwo czeladnicze z wyróżnieniem. Praktykę zawodową odbywał w firmie ARK-POL Mechanika Pojazdowa i Blacharstwo w Chodzieży. Zdobył tam gruntowne podstawy wiedzy i umiejętności praktycznych w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych. W trakcie nauki ukończył branżowe kursy i szkolenia w zakresie mechaniki pojazdowej, ale jak sam twierdzi wiedzę i umiejętności zdobywa przede wszystkim przez praktykę. Dla Nikodema motoryzacja to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale przede wszystkim wielka pasja.
Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć!
Organizatorem konkursu jest Zarząd Województwa Wielkopolskiego, koordynatorem Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, a współorganizatorami Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Izba Rzemieślnicza w Kaliszu oraz Krotoszyńska Izba Rzemieślnicza.
👉 Za wsparcie serdecznie dziękujemy Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile.
Kilka zdjęć z uroczystości:

A. Nylec