Przemoc wobec dzieci – Zatrzymaj Milczenie, Zainicjuj Zmianę

Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci, obchodzony corocznie 19 listopada, jest ważnym dniem poświęconym ochronie i bezpieczeństwu najmłodszych członków społeczeństwa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat problemu przemocy wobec dzieci oraz promowanie działań mających na celu zapobieganie wszelkim formom wykorzystywania, znęcania się i krzywdzenia najmłodszych. Ten dzień stanowi platformę do propagowania edukacji społecznej na temat praw dziecka, uczenia o odpowiedzialnych relacjach międzyludzkich i wskazywania na konieczność zapewnienia bezpiecznego środowiska rozwoju dla każdego dziecka.

Organizacje pozarządowe, szkoły, instytucje rządowe i społeczności lokalne podejmują różnorodne inicjatywy, takie jak warsztaty, konferencje, kampanie społeczne czy programy edukacyjne, aby zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci i promować metody zapobiegania.

Pamiętaj – nasze szkolne Panie Psycholog zawsze znajdą dla Ciebie czas!