Pierwszy dzień wiosny!

Tradycyjnie pierwszy dzień wiosny w Szkole Hipolita jest inny niż wszystkie – już od kilku lat obchodzony jest jako Dzień Języków Obcych, podczas którego w różnych konkurencjach prezentują się uczniowie klas pierwszych. W wypełnionej po brzegi hali sportowej uczniowie i nauczyciele kibicowali uczniom biorącym udział w turnieju „Familiada”, oraz potyczkach sportowych. Jednocześnie w jednej z sal lekcyjnych odbywał się konkurs, w którym zespoły z poszczególnych klas miały za zadanie przygotowanie wielojęzycznego, tematycznego słownika polsko-niemiecko-angielsko-ukraińskiego. Imprezę uświetniły uczennice naszej szkoły – fantastycznie śpiewające Julia Szymańska oraz Julia Felska.

Po zakończeniu rywalizacji przyszedł czas na nagrodzenie zwycięzców. W konkursie „Familiada” 1 miejsce zdobyła klasa I Tlog, 2 miejsce – klasa I Tel, 3 miejsce – klasa I Tlog b.

W konkurencjach sportowych najlepsza okazała się klasa I TŻ/TPS, 2 miejsce zdobyła klasa I B, 3 miejsce – klasa I TOT.

W tworzeniu słownika najlepsza była klasa I TOT, drugie miejsce zajęła klasa I TŻ/TPS, natomiast trzecie – klasa I TE.

Tego dnia nagrodzeni zostali również zwycięzcy Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego – nagrodę za I miejsce odebrała Ewa Wołyńska z klasy IV Tlog, za II miejsce – Mikołaj Sierszuła z klasy IV Tlog, za III miejsce Julia Jabłońska z klasy IV Teg oraz Franciszek Tyrakowski z klasy I Tel.

Tego samego dnia uczniowie klas maturalnych, którzy już pod koniec kwietnia opuszczą mury naszej szkoły, wzięli udział w spotkaniach i warsztatach promujących szkoły wyższe z regionu oraz instytucje wspomagające młodzież w wyborach dalszej kariery. Ciekawe spotkania z uczniami przeprowadzili przedstawiciele Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, wągrowieckiej filii Gnieźnieńskiej Szkoły Wyższej Milenium, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile oraz Enea SA.

Obchody Dnia Języków Obcych zostały przygotowane przez nauczycieli języków obcych i wychowania fizycznego.

BR

Zdjęcia obrazują atmosferę pierwszego dnia wiosny u Hipolita: