Olimpiada znajomości Afryki

Aktualności Konkursy
Uczniowie klasy V TELp  4 grudnia brali udział w  olimpiadzie znajomości Afryki. Celem Olimpiady jest promocja kontynentu afrykańskiego, przy zwróceniu szczególnej uwagi na działalność naszych rodaków – bogactwo pracy polskich misjonarzy i misjonarek, ambasadorów naszego kraju oraz ludzi, wśród których żyją. Ponadto uczestnictwo w konkursie integruje uczniów wśród idei wychowania w duchu tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka bez względu na jego pochodzenie oraz uczy wrażliwości, otwartości na inne narody i kultury. Zagadnienia poruszane w olimpiadzie:

1) Rola chrześcijaństwa w tworzeniu tożsamości afrykańskiej.

2) Fundamenty Afryki; jedność i różnorodność; przemiany ideowe.

3) Kształtowanie się narodów Afryki; ich wkład w historię; współistnienie i konflikty wewnątrzpaństwowe.

4) Wielokulturowość w dziejach Afryki; współistnienie religii i wyznań; znaczenie kościoła katolickiego – wkład polskich misjonarzy.

5) Współczesne doktryny polityczne, ideologie i partie polityczne w Afryce.

6)  Nierówności społeczne i ekonomiczne na kontynencie afrykańskim.

Bartosz Gałązka i Konrad Laszko zakwalifikowali się do etapu okręgowego. Gratulujemy

L. Francuzik