Zainwestuj w matematykę!

Konkursy

Czy matematyka to inwestycja? “Zainwestuj w matematykę” to przewodnie hasło tegorocznego konkursu w ramach obchodów Dnia Matematyki, który odbył się w naszej szkole dnia 22.03.2023 r. W tym roku młodzież zmagała się z zadaniami związanymi z ekonomią, dotyczącymi m.in. inflacji, dywidend, inwestycji, bessy i hossy na giełdzie. W rywalizacji brały udział  drużyny z klas I- IV Technikum. W trakcie zawodów przedstawiciele klas odpowiadali na pytania z prezentacji udostępnionej przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve.

Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Nawet tych (a może przede wszystkim), którzy nie lubią matematyki. Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Dzień Matematyki w naszej szkole  stworzyliśmy po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce tego przedmiotu. Udział w grach i zabawach matematycznych ma na celu pokazać jasną stronę tej nauki.

Tegorocznymi zwycięzcami okazali się uczniowie z klasy III Technikum w zawodzie technik elektryk: Piotr Bedołek, Kajetan Kołodziej i Mikołaj Strouhal.

Drugie miejsce zajęły przedstawicielki klasy IV Technikum w zawodzie technik ekonomista, a trzecie miejsce uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik elektryk.

Wszystkim drużynom gratulujemy i dziękujemy za dobrą energię, wiedzę i rywalizację fair play!

Iza Żurek

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Matematyki: