Młodzież z „Hipolita” rozpoczyna sezon studniówkowy

Aktualności Wydarzenia

Na długo pozostanie w pamięci bal studniówkowy, jaki zorganizowali maturzyści i maturzystki ze Szkoły Hipolita w czwartek 5 stycznia 2023 r. Bal historyczny, bo po raz ostatni bawili się na nim absolwenci, którzy ukończyli 4-letnie technikum po gimnazjum, a po raz pierwszy słuchacze liceum dla dorosłych, którzy będą zdawać nową maturę. Uroczystość była przygotowywana od kilku miesięcy, dlatego wszystko odbyło się zgodnie z tradycją w bardzo miłej atmosferze zabawy.

Bal otworzyła Pani Magdalena Woźniczka – Dyrektor Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Chodzieży poprzez przecięcie symbolicznej wstęgi. W swoim przemówieniu życzyła wszystkim dobrej zabawy, przypominając jednocześnie o egzaminach zawodowych, które rozpoczęły się w poniedziałek, 9 stycznia br.

Następnie uformowano korowód i popłynęły dźwięki tradycyjnego poloneza, który odtańczono perfekcyjnie. Przyszedł czas na podziękowania. Młodzież wręczyła kwiaty dyrekcji i swoim opiekunom. Kulminacyjnym punktem każdej studniówki jest wręczenie koniczynek – symbolu nadziei. Przypinały je młodzieży poszczególnych klas dyrektorki w asyście wychowawczyń i wychowawcy. W tym roku szkolnym na sukces maturalny liczą uczennice i uczniowie klas technikum w zawodach: technik logistyk, technik ekonomista, technik organizacji turystyki,  technik pojazdów samochodowych, technik elektryk oraz słuchaczki i słuchacze liceum dla dorosłych, którzy zdawać będą już nową maturę. Opiekę nad poszczególnymi klasami sprawują:

TLOG – wych. Anna Kulak

TE – wych. Joanna Białczyk,

TOT/TPS – wych. Barbara Rudzińska

TEL – wych. Sergiusz Grabowski

LOD – opiekunka grupy – Maria Nawrocka

Bardzo dziękujemy organizatorom za przygotowanie wspaniałego balu, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Gratulujemy i życzymy pomyślności maturzystkom i maturzystom!

Relacja ze studniówki: Katarzyna Kulczyńska-Śróda

Zdjęcia: Alicja Jendraszak