Logistycy i nowoczesna technologia

Wycieczki
Uczniowie klasy 3 Technikum w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunkami, nauczycielkami przedmiotów zawodowych logistycznych Panią Magdaleną Grabianowska, Panią Arletą Lewandowską i nauczycielką języka niemieckiego Panią Magdaleną Ratajczak udali się na wycieczkę zawodową – zwiedzanie zakładów Volkswagen – Września we Wrześni. Produkowane są tam wersje modelu VW Crafter oraz MAN TGE. Na terenie fabryki działa nowoczesna Hala Budowy Karoserii, Lakiernia, Hala Montażu oraz Park Dostawców, Dział Samochodów Specjalnych oraz Dział Produkcji Pilotażowej. Moce produkcyjne nowego Zakładu mogą osiągnąć nawet 100 000 samochodów rocznie. Nowy Crafter dostępnych jest w aż 69 wariantach. W projekcie Crafter wdrożonych zostało wiele innowacyjnych rozwiązań. Samochody produkowane są nie tylko w sposób nowoczesny i według najnowszego stanu techniki, ale i ekologicznie. Nasi logistycy zobaczyli nowoczesną produkcję i roboty, które zastępują ludzi w czasie produkcji. Cała technologia oparta jest na ważnej dla produkcji zasadzie “Just In Time”. Uczniowie mogli zobaczyć działanie całej procedury w praktyce. Była to fascynująca podróż w głąb nowoczesnej technologii, sprawnych procesów produkcyjnych i logistyki.
MG
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej ciekawej wycieczki: