31 MAJA ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

Każdego roku 31 maja obchodzimy w naszej szkole Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to stanowi okazję do zwrócenia uwagi na powszechność palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne. Z tej okazji uczniowie z klasy I TŻ: Natalia Jankowska, Weronika Michalak, Jan Lachowicz, Rozalia Lewandowska, Wanessa Marciniak, Gracjan Grela przygotowali prezentację, w której przedstawiali fakty i mity związane z paleniem tytoniu. Zwrócili uwagę na szkodliwe substancje zawarte w dymie tytoniowym, uświadamiali palących, że e-papierosy są równie szkodliwe jak zwykłe papierosy. Z kolei uczniowie z klasy I C wręczali na przerwach różnego rodzaju ulotki związane ze szkodliwością palenia tytoniu. Swoją obecnością w tym dniu zaszczyciła nas Pani Ilona Lehmann z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chodzieży, która wygłosiła prelekcję na temat skutków palenia tytoniu. Podczas prelekcji uczniowie żywo reagowali zadawali pytania i dyskutowali. To dobry znak!

Fotorelacja:

Beata Felcyn