Ziemia w rękach zawodowców

Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w 7. Chodzieskim Pikniku Naukowym pod hasłem ZIEMIA. Na Stoisku Hipolita najmłodsi goście mieli swój kącik rysunkowy oraz mogli zrobić ogromne bańki mydlane. Co ciekawe – płyn do tych baniek wyprodukowali nasi uczniowie. Odważni mogli złożyć obwód elektryczny, zobaczyć jak działa silnik elektryczny i przypomnieć sobie prawo Ohma. Jeśli Ziemia… to oczywiście ochrona środowiska! Odnawialne źródła energii pokazywaliśmy na modelach elektrowni wiatrowej i słonecznej. Produkowaliśmy również wodór z wody. Dla młodych chemików i biologów przygotowaliśmy doświadczenia, które pokazywały gdzie jest więcej witaminy C –  w soku jabłkowym, pomarańczowym czy w soku z cytryny? Uczestnicy mogli zrobić chromatograf z roślin zielonych. Nasi zdolni uczniowie skonstruowali również fontannę Herona, której działanie polega na grawitacji i różnicy ciśnień. Goście Stoiska Hipolita mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę. Pytania w quizie dotyczyły segregacji odpadów, oszczędzania wody, pozyskiwania energii oraz zmian klimatycznych.

Dziękujemy uczniom i ich opiekunom za zorganizowanie wszystkich atrakcji dla zwiedzających.

Do zobaczenia za rok!

Dla wszystkich, którzy nie mogli być z nami w dniu pikniku przygotowaliśmy mini relację fotograficzną:

A.N.