Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

Bądź miły dla innych! Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka dobrych słów, niewymuszona grzeczność… Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany.

NIECH MOC ŻYCZLIWOŚCI BĘDZIE Z WAMI!

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. To dzień dobrych uczynków i dobrych emocji. Oryginalna nazwa święta brzmi „World Hello Day”. Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień uchwalono w 1973 r. w USA, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem. Zwyczaj szybko rozprzestrzenił się po świecie i dziś obchodzony jest w 180 krajach, w tym w Polsce.

Grupa uczniów z klasy I B próbowała uświadomić społeczności szkolnej, że bycie miłym każdego dnia to nie takie trudne. Celem naszej akcji było zwrócenie uwagi, że warto być życzliwym wobec drugiego człowieka nie tylko od święta, warto pomagać, być uprzejmym, podnosić na duchu w chwili zwątpienia. Świat wówczas staje się lepszy!

B. Felcyn i A. Niedźwiecka

Kilka sympatycznych zdjęć z dnia życzliwości: