Polska szkoła XXI wieku

Przedstawiciele naszej szkoły – Wiktoria, Natalia i Bartek – uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej w Poznaniu 14.11.2022 r.

Głównym celem spotkania były panele dyskusyjne dotyczące polskiej szkoły w XXI wieku i związanych z tym wyzwań oraz problemów, takich jak korzystanie z telefonów komórkowych, zdrowie psychiczne w szkołach po nauczaniu zdalnym oraz wprowadzenia nowego przedmiotu biznes i zarządzanie.

Jak to podczas dyskusji bywa były głosy pozytywne, ale zdecydowanie więcej krytycznych, związanych ze zbyt dużą liczebnością klas, przeładowanym programem nauczania, niewielkim wykorzystaniem wiedzy teoretycznej w praktyce. Miejmy nadzieję, że wypracowane w trakcie dyskusji wnioski i postulaty zapoczątkują zmiany w polskiej oświacie.

Na zdjęciach przedstawiciele Szkoły Hipolita wśród uczestników spotkania:

MF